UgriFüles Törpenyúl Tenyészet

 Gyerekek és a nyuszik


Minden szülő a legjobban a saját gyerekét ismeri, viszont mielőtt nyuszi kerül a házhoz érdemes elvinni állatok közé (ha nincs otthon), hisz meg kell figyelni, hogy viselkedik velük. (óvatosan közelít, durva az állatokkal stb.)


Sajnos sok esetben be kell látni, hogy gyermekünk nem állatkompatibilis, vagy nem nőtt még fel a feladathoz, hogy kisállata legyen.

Ha feszült az állat közelében, próbálja megütni, elszalad mert fél tőle, hangosan kiabál, ezek mind jelek amikből nekünk olvasni kell.


Viszont, ha óvatosan simogatja, érdeklődik felé, halkan beszél hozzá ez nagyon jó jel!




FONTOS!

A nyuszik nagyon érzékeny élőlények, nem bírják ha kiabálnak, és folyamatosan hangoskodnak mellette!

Tehát, ha gyermekünk nem érti meg, hogy csöndben kell lenni a nyuszi körül, nem dobáljuk a ketrecét, és nem ütögetjük sajnos nem szabad nyuszit haza vinni magunkkal. A nyusziknak a stressz bélleálláshoz vezethet, ami a nyuszi életébe is kerülhet! Kisgyermekek mellé én bak nyuszit szoktam ajánlani.

Szintén fontos egy allergia vizsgálatra elmenni, nem csak a gyereknek hanem az egész családnak, így időben kitudódik tudunk e együtt élni nyuszinkkal. Általában nem magára a nyúl szőrére szoktak allergikus tüneteket produkálni az emberek, hanem a nyuszi fő táplálékára, a szénára, ami szárított mezei/réti fű.


Szintén meg kell értetnünk gyermekünkkel, hogy a nyuszik nem öl állatok átlagban, nem minden nyuszi szereti ha ölbe kényszerítve simogatják. A nyuszik érdeklődő kisállatok, de várjuk meg míg nyuszink közelít hozzánk, nem pedig fordítva! Finom falatokkal magunkhoz tudjuk szoktatni őket könnyedén. 

Nem szeretik az emelgetést sem átlagban, zsákmányállat őseiknek köszönhetően ez az ösztön bennük van, hogy ha emelve vannak az nem mindig jelent jót, arról nem is beszélve, hogy ha véletlen a gyermek rosszul emeli , a nyuszi megkarmolhatja csúnyán, ill ha a gyermek elejti és rosszul érkezik a földre el is törhet a lába!

Fő a biztonság, földre lefeküdve várjuk míg kedvencünk közelít felénk! smiley


Kisgyermek például nem fog foglalkozni, gondoskodni egy törpenyúlról,így meg kell érteni,hogy a nyuszit nekünk kell gondozni, hiába a "gyerek kapta". A nyuszik az emelgetést, dögönyözést nem bírják, ezt is tartsuk szem előtt!

Az, hogy hány évesen ajánlott nyuszit vinni gyermek mellé, szintén nem  a nyuszitól függ, hanem a gyermek érettségétől. Van aki már 1-3 éves korban megérti, hogy nem bántjuk a nyuszit, van aki csak 10 évesen érik meg egy kisállatra, tehát ezt is a szülő dolga eldönteni, érdemes e nyuszit venni gyermekének.


A nyuszik is hozzászoknak egy családhoz, és nagyon bágyadtak, rossz kedvűek, ha hirtelen elkerülnek a biztos közegből, ezért is kell nagyon megfontolni, hogy kell e nekünk nyuszi, mert a folytonos költöztetés, új helyre kerülés sok esetben nagyon megviseli őket, csak akkor vegyünk magunkhoz egy kisállatot, ha biztosak vagyunk abban, hogy Ő a tökéletes családtag.